Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Коли копати колодязь на ділянці?

Власники дач рідко порушують питання автономного водопостачання. Найпростішої іригаційної системи чи дощів буває достатньо, щоб отримувати добрі врожаї.

Коли копати колодязь на ділянці?

Однак, посуха, віддаленість прісних водойм та ін проблеми з подачею води змушують серйозно задуматися про облаштування власного колодязя.

Ключове значення при закладці споруди з цегляної має час буріння. Незнання цього параметра призведе до марних зусиль та розтрат.

Вибираємо правильний час для копання

Чому так важливо? Уявіть, що ви прорили котлован до певної глибини і вода покрила дно ями. Але в посушливий період або взимку вона неодмінно відступить. Прийде знову витрачати час і сили на поглиблення ями.

Щоб уникнути подібних помилок:

  • Починайте розвідку після збирання врожаю;

  • Землерійні роботи повинні припадати на час, коли рідина максимально «пішла» углиб. Так ви дізнаєтеся, наскільки глибока криниця вам знадобиться на конкретній ділянці.

Виходячи з рекомендацій, копати колодязь слід узимку, перед сходом снігу або восени. Кожен варіант має свої недоліки.

  1. Зима.

Якщо у вас є мінітрактор з екскаваторним ковшем або щелепним фронтальним навантажувачем - проблем не виникне.

Вручну ж скопати промерзлий більш ніж на 1 м глинистий або суглинистий ґрунт - завдання практично нездійсненне.

Хоча, якщо місце копання проходить над пливунами, то показані тільки зимові роботи, із залученням устаткування, що відкачує.

  1. До танення снігів..

Кінець зими – не найкращий час для початку будівництва. Причина: у нестабільності рівня підземних вод та погоди. Відлига змінюється заморозками, вода розмиває стінки котловану і постійно змінює форму стовбура колодязя.

  1. Восени

Якщо вирити котлован ще влітку, то до кінця сезону він заповниться водою.

Після тривалих опадів волога зазвичай йде найбільшу глибину, і ви зможете легко встановити мінімальну позначку вододілу.

Висновок

Пізня осінь – ідеальний час для закладання шахти колодязя. На цей момент зазвичай завершуються сільськогосподарські роботи, погода стабілізується, а вода йде на максимальну відстань від поверхні землі.

У наступній статті ми підберемо місце для майбутньої конструкції.

Виробники