Однак, посуха, віддаленість прісних водойм та ін проблеми з подачею води змушують серйозно задуматися про облаштування власного колодязя.
Ключове значення при закладці споруди з цегляної має час буріння. Незнання цього параметра призведе до марних зусиль та розтрат.
Вибираємо правильний час для копання
Чому так важливо? Уявіть, що ви прорили котлован до певної глибини і вода покрила дно ями. Але в посушливий період або взимку вона неодмінно відступить. Прийде знову витрачати час і сили на поглиблення ями.
Щоб уникнути подібних помилок:
-
Починайте розвідку після збирання врожаю;
-
Землерійні роботи повинні припадати на час, коли рідина максимально «пішла» углиб. Так ви дізнаєтеся, наскільки глибока криниця вам знадобиться на конкретній ділянці.
Виходячи з рекомендацій, копати колодязь слід узимку, перед сходом снігу або восени. Кожен варіант має свої недоліки.
-
Зима.
Якщо у вас є мінітрактор з екскаваторним ковшем або щелепним фронтальним навантажувачем - проблем не виникне.
Вручну ж скопати промерзлий більш ніж на 1 м глинистий або суглинистий ґрунт - завдання практично нездійсненне.
Хоча, якщо місце копання проходить над пливунами, то показані тільки зимові роботи, із залученням устаткування, що відкачує.
-
До танення снігів..
Кінець зими – не найкращий час для початку будівництва. Причина: у нестабільності рівня підземних вод та погоди. Відлига змінюється заморозками, вода розмиває стінки котловану і постійно змінює форму стовбура колодязя.
-
Восени
Якщо вирити котлован ще влітку, то до кінця сезону він заповниться водою.
Після тривалих опадів волога зазвичай йде найбільшу глибину, і ви зможете легко встановити мінімальну позначку вододілу.
Висновок
Пізня осінь – ідеальний час для закладання шахти колодязя. На цей момент зазвичай завершуються сільськогосподарські роботи, погода стабілізується, а вода йде на максимальну відстань від поверхні землі.
У наступній статті ми підберемо місце для майбутньої конструкції.