Днями на Хмельниччині запрацювали дві ферми такого типу: «Світанок» Михайла та Тетяни Юрчук у с. Сокири та «Лісова пісня» подружжя Гуменюк із Покощівки.
Обидві новини повідомила прес-служба Хмельницької облдержадміністрації.
Були б бажання і добрі компаньйони, а успіх додасться
Великий галузевий інвестор «УкрМілкІнвест» поряд з іншими учасниками кластера «Натуральне молоко» виділив кошти на модернізацію та технічне оснащення господарств. Зокрема:
- Юрчуки докупили до своїх 9 корів ще 7, а Гуменюки додали ще 6 голів до 5 основних;
- Придбано навісне обладнання: доїльні апарати, холодильні установки для зберігання надою.
- Для «Світанку» збудували новий корівник, а «Лісову пісню» відновили та доукомплектували старе приміщення.
- Якщо молоко сімейного виробництва відповідатиме всім нормам та санітарним вимогам, Михайло Корилкевич, голова інвестиційної компанії, обіцяє додавати до його вартості 1 гривню.
В обмін на інвестиції, ферми зобов'язуються щодня постачати щонайменше 150 л натурального продукту.
Майбутнє за відродженням традицій та кооперативами
В Україні щорічно виробляється близько 7 млн. тонн молока, з яких більша частина - 5 млн. - надоєна в селянських господарствах. Така продукція, як правило, ніде не реєструється та не перевіряється.
Підтримка сімейних ферм покликана підвищити якість молока та прискорити процес його виходу на європейський ринок.
Об'єднання таких підприємств у рівноправні кластери – добрий спосіб розвинути господарство з мінімальними витратами. Усі витрати партнери несуть порівну.
Кооператив «Натуральне молоко», започаткований з ініціативи ТзОВ «Укрмілкінвест», об'єднує десятки молочних ферм по всій Рівненщині та за її межами. Вони взяли на озброєння досвід львівських колег та канадську модель малого аграрного бізнесу.