Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Чому Україні потрібний кизил?

Дерен чи кизил добре відомий українцям за текстами народних пісень та найсмачнішими вареннями бабусиного приготування.

Чому Україні потрібний кизил?

За останні кілька років обробіток цієї нішевої культури досяг промислових масштабів. Багато великих холдинг віддають перевагу кизилу перед рентабельними малиною, смородиною та вишнею.

Станом на вересень 2018 року в Україні зібрано близько 10 т сировини. То в чому причина такої популярності кизилу у вітчизняному агробізнесі? Розбираємось разом.

Легко вирощувати – вигідно продавати

  1. Кизил - джерело вітамінів C і P, а також їх похідних - катехінів, антоціанів, лейкоантоціанів. Ці речовини активізують захисні процеси в організмі людини, знімають запалення. Тому в Європі та багатьох країнах Азії дерен - невід'ємний компонент жарознижувальних та сечогінних препаратів, а також здорових харчових добавок.

  2. Загальновідомо, що ягоди кизилу не містять сахарози, тільки легкозасвоювані глюкозу та фруктозу. Це приємна новина для діабетиків та ще один привід додати червоні плоди у повсякденний раціон.

  3. Обробіток кизилу в Україні не потребує великої кількості витратних агротехнічних заходів. Практично всі сорти чудово переносять морози та посуху. За наявності хорошого мототрактора та садового обладнання, відсоток приживання саджанців дорівнює 96%.

  4. Один кизиловий кущ може плодоносити до 100 років, приносячи за сезон близько 100 кг добірних ягід.

  5. Завдяки унікальній здатності зберігати корисні властивості надовго, кизил добре піддається переробці - сушінню, екструдуванню, сухому заморожуванню і т.д. . Навіть кора перемелюється на ліки, каву та косметичні засоби.

  6. Забезпеченість ринками збуту. Кизил дуже потрібний як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку.

Приділяючи належну увагу догляду за кизиловим садом, за наявності перспективних покупців можна не сумніватися в успішності своєї справи.


 

Виробники