Стан дачної ділянки - перший, на що потрібно звернути увагу при виборі електричного тримера.
Рослинність на території може бути трьох типів:
- Газонна трава.
- Бур'ян.
- Заросла цілина, раніше ніколи не орана.
Не менш важливе значення має площа ділянки. Якщо вона не перевищує трьох соток, достатньо буде тримера малої потужності (близько 300-400 кВт); що більше площа ділянки, то вище має бути потужність у шуканого тримера. Також важливо зважити на наявність або відсутність температурного датчика, який відключає мотокосу при перегріві.
Головне правило вибору тримера - пам'ятати, що чим вища потужність інструменту, тим довше він буде служити при експлуатації на середньому навантаженні.
Для невеликих територій, а також ділянок, на яких регулярно коситиметься газон, ідеально підійде електричний триммер із двигуном у нижній частині інструменту. Перевагою таких пристроїв є невеликі габарити, невелика вага, зручність використання за рахунок ріжучої поверхні, що повертається. Останнє дозволяє косити траву у важкодоступних місцях, повертаючи голівку тримера під зручним кутом. Мотокоса з нижнім розташуванням двигуна чудово впорається з делікатною роботою на кшталт зрізання трави між квітами на клумбі або саджанцями на гряді, оскільки мають маленький діаметр обертання волосіні. Лісочка, до речі, має невелику товщину (до 2 мм), за рахунок чого акуратно з першого разу зрізає невисоку траву.
Якщо дачна територія насичена грубою рослинністю, яку важко видерти руками, краще розглянути такий варіант, як електричний триммер з верхнім розташуванням двигуна. Він ненабагато важчий за вищезгадані тримери, проте має більш високу потужність, довговічність і практичність. Даним моделям не страшні роса і дощ, на відміну від мотокосарок з нижнім розташуванням двигуна, які моментально вийдуть з ладу через попадання вологи. Товщина волосіні становить 2 мм і більше, що уможливлює косьбу навіть грубої рослинності приємною і майже не стомлюючою справою.
Підбиваючи підсумки, варто узагальнити інформацію - вибір тримера залежить від двох головних факторів:
- Якість трави на ділянці.
- Площа території, що викошується.
На другорядні чинники – габарити, зручність розташування ручок, вартість, датчики температури двигуна та інші опції – варто звернути увагу в останню чергу.