Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Готуємо теплицю восени

Осінь - саме час підготувати парники до зимового періоду. Коректна підготовка дозволяють зберегти конструкцію парника в цілості та наситити ґрунт достатньою кількістю вологи.

 

Готуємо теплицю восени

Коли напровесні земля ще холодна і не поросла бур'янами, у підготовленій заздалегідь теплиці зеленітимуть і сходитимуть перші овочі.

Важливі аспекти

Найважливіша і трудомістка частина роботи зазвичай посідає жовтень. Для роботи з ґрунтом використовуйте спецтехніку та обладнання для садівництва.

З чого розпочати підготовку.

  • Якщо теплицю використовували влітку для вирощування томатів, то не забудьте прибрати бадилля.
  • Часто литися заражені фітофторою. Оптимальний варіант вирішення проблеми – спалити залишки рослин.
  • При можливості видаліть із ґрунту залишки коріння та насіння, яке занесло на ділянку вітром.
  • Зніміть близько десяти сантиметрів ґрунту, оскільки саме у верхньому шарі зосереджена концентрація патогенних мікроорганізмів і грибків, здатних викликати інфекційні захворювання рослин.
  • Завершуючи підготовку ґрунту, перекопайте його лопатою або за допомогою культиваторів, якщо споруда велика.

 

Намагайтеся не садити культури у старий ґрунт. Оновивши ґрунт під час осінньої підготовки парника, ви виключите виснаження земельної ділянки, накопичення інфекції та розмноження шкідників.

Дезінфекція теплиці

Обов'язково проводьте заходи щодо дезінфекції ґрунту та конструкції теплиці. Це потрібно, щоб уникнути зараження рослин.

Традиційно санітарна обробка складається з двох етапів: обробки каркасу та покриття хлоркою, а також обкурювання внутрішнього простору сірчаної.

Обробіть хлоркою стіни, стійки та робочі інструменти. Для обкурювання візьміть кілька сірчаних шашок, протигаз та сірники.

Розташуйте шашки рівномірно на листах, надягайте протигаз і підпалюйте. Для кращої дезінфекції зволожте каркас теплиці водою. Після дезінфекції закрийте споруди на тиждень і не входите туди. Через 7 днів відкрийте споруду і добре провітріть її.

Щоб продезінфікувати ґрунт, застосовуйте залізний купорос. Хімікат розчиняють у воді та обприскують ґрунт.

Дотримуйтесь порад у статті та рослини, вирощені в теплиці завжди вас радуватимуть. 

Виробники