Сьогодні ми підібрали комплекс корисних та практичних порад від досвідчених городників, які встигли «з'їсти собаку» на терені вирощування картоплі. Не допускаючи популярних помилок і діючи згідно з негласною інструкцією, ви зможете досягти реального збільшення врожаю. Почнемо?
Насіння та сівозміна
Перша і основна умова успішного вирощування картоплі - хороша якість насіння, що вирощується. Однак знайти відповідні, правильно їх озеленити і проростити не так просто. Навіть бульби для їх отримання складно знайти: після 3-4 репродукції вони перестають оновлюватись і втрачають урожайність.
Щоб досягти максимального результату, комбінуйте сорти. Краще, якщо це буде 3-4 види картоплі. Природа збоїв не дає і в результаті ви зможете отримати максимальний урожай як мінімум від одного з них.
Кращими ранньостиглими сортами в Україні залишаються:
-
Білароза;
-
Розар;
-
Нора;
-
Башкирський та півгарський сорт картоплі.
Серед пізніх сортів можна виділити:
-
Агрію;
-
Альтаїр;
-
Накру;
-
Перемогу;
-
Фамбо
Вищеперелічені сорти хоч і відносяться до сортів з великою врожайністю, проте не можуть дати тих же 97% ймовірності плідності. І тут ми переходимо до другого чинника успіху – правильного зберігання.
Зберігання
Для зберігання немає строгих правил, проте варто запам'ятати: оптимальна температура для проростання насіння картоплі – 2-4°С, а вологість повітря – 85-95%.
І ще пара порад
Не захоплюйтеся гною як добривом. Він провокує переріст картоплі, що згодом призводить до утворення порожнечі та чорноти. Те саме стосується вирощування картоплі 40-денки (червоної): вона дозріває раніше, виходить великою, але дуже швидко псується. Постарайтеся вжити її першою.
Нарешті, якщо при викопуванні вручну або мінітрактор ви виявили наявність чорних точок на поверхні бульби, ймовірно це ризоктониоз - захворювання, що провокує утворення почорнінь всередині плода. Не залишайте такий урожай на насіння.
Користуйтеся порадами та розвивайтеся. Ми впевнені, що у вас все вийде.