Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Як поливати сад восени

Дерева найбільше витрачають води в період активного зростання і коли їм більше 10 літ.

Як поливати сад восени

Восени висаджують багато рослин. Причому як плодові, і декоративні. Тому зелені насадження у вашому саду потребують поливу насамперед в осінній період.

Навіщо поливати дерева восени?

Після поливу волога починає випаровуватися. Взимку цей процес продовжується, але його темп сильно сповільнюється. Рослини, які не вбрали восени достатньо вологи, в зимовий період почнуть висушуватися.

Крім того, якісно зволожена земля виступає у ролі провідника, захищаючи кореневу систему від промерзання.

Безумовно, якщо осінь видалася дощовою, вам практично не доведеться поливати рослини. Але коли весь вересень стояла спека, слід організувати простий полив. Також варто врахувати, яким було літо. Якщо період був сухим і спекотним, то навіть рясних осінніх дощів не вистачить.

Існує спосіб перевірити, чи потребують дерева поливу восени. Викопайте невелику ямку у саду з глибиною до 50 сантиметрів. Дістаньте з глибини жменю ґрунту. Якщо з неї можна легко скачати грудку, значить насадження не потребують додаткового зволоження.

Правила поливу

Якщо літо було посушливим, а у вересні дощ пройшов всього кілька разів, то рясний полив безперечно потрібен. Не варто економити на воді: невелика кількість вологи, яка ввібралася в ґрунт і коріння лише послабить рослини.

Розглянемо полив дерев за віком.

  • Дорослі дерева потрібно поливати так, щоб вода проникала в глибину мінімум на метр.
  • Молоде торішнє дерево потребує багато води (близько 40 літрів або 4 відер).
  • Насадження віком до 10-15 років вимагають не менше 50 літрів, а старі дерева до 100.

 

Не забувайте враховувати характеристики ґрунту при поливі. При поганому дренажі та високому розташуванні ґрунтових вод поливати варто дуже обережно. Зволожте землю на глибину до 100 сантиметрів.

У садах площею понад 1 гектар краще приміти мото- або мінітрактори зі спеціальним обладнанням для поливу. Так ви суттєво заощадите сили та час.

 

Виробники