Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Як садити озимий часник?

Посадка під зиму дасть якісний урожай та дозволить виростити часник із великими головками. 

Як садити озимий часник?

Озимий часник садять на початку-середині осені (залежить від регіону). Для коректного зростання, потрібно дотримуватися кількох простих рекомендацій.

У статті розглянемо оптимальний час та місце для посадки.

Терміни посадки часнику

Традиційно озимі сорти садять за кілька тижнів до перших стійких заморозків. У цьому глибина посадки має бути 5 див.

Якщо плануєте поглибити зубчики на 10-15 сантиметрів, робіть це з кінця серпня до середини вересня (для середньої смуги).

Рано посаджений часник швидко проростає, що не можна допускати категорично. Навпаки, якщо посадити зубці надто пізно, вони не встигнуть укоренитися і замерзнуть, коли вдарять морози.

Місце посадки

Найкраще, якщо на вибраній ділянці раніше росли:

  • бобові та капуста;

  • кабачки та гарбуз.

Також не потрібно саджати зубці у землю, яка цього року удобрювалася гноєм. Інакше виросте багато бадилля, а головки будуть пухкими і менш стійкими до грибків.

Якщо є можливість, не садіть часник 2 роки поспіль в одному місці. Досвідчені овочівники вважають, що найкращим інтервалом буде п'ять років. Оптимальний варіант для посадки – раз на 2-3 роки.

Для запобігання захворюванням, замочуйте попередньо просушені зубці на 3 години в марганцевому розчині. Для посилення ефекту дачники рекомендують застосовувати сіль, але не більше ніж на дві-три хвилини.

Почати готувати грядку слід ще серпні. Для цього викопайте ґрунт на глибину до 20 сантиметрів і удобріть його золою або мінеральними добривами. Після формування місця посадки, дайте йому спокій, щоб грунт почати осідати. Для посадки можна використовувати чеснокосаджалку.

Якщо на початку жовтня дощів практично не було, то кілька разів полийте грядку, щоби вона добре села.

Зазначимо, що не потрібно висаджувати часник відразу після перекопування ділянки. При осіданні ґрунту зубчики виявляться глибоко під землею, що збільшить час проростання пагонів і знизить весняну врожайність.

Для посадки часнику на великій ділянці, можна застосувати мототрактор з навісною часнику. Вона суттєво прискорить процес та знизить фізичні витрати.

 

Виробники