Ручна праця корисна і приємна. Звичайно, якщо ваша грядка не перевищує допустимі розміри. Але що робити, якщо ви плануєте займатися промисловим вирощуванням, скажімо, часнику? Тут не обійтися без максимальної механізації процесу. І зробити це просто за допомогою мінітрактора. І часникопалки.
Загальні рекомендації
Щоб застосування часнику було ефективним, при посадці слід враховувати кілька нюансів. Насамперед, висаджувати насіння рекомендується стрічковим способом. Групувати по 4 ряди. Відстань між такими групами може змінюватись в межах 30-40 см – все залежить від моделі вашого мінітрактора та відстані його колії.
З такою схемою посадки мининтрактор викопуватиме одночасно 2 ряди, залишаючи часник на поверхні без землі. Вам лише лишиться його зібрати.
Принцип роботи з часникопалкою
Пристрій часникопалки досить простий. Агрегат складається з наступних елементів:
- Рама;
- Ніж;
- Привід;
- Кузов;
- Причіп.
Завдяки ВОМ мінітрактору приводиться в дію ніж часникопалки. Саме він «підрізає» ґрунт і дозволяє часнику опинитися на поверхні. Також варто відзначити відкидний кузов. Під час збирання його можна додатково оснастити кількома ящиками, які зручно складати часник.
Погодьтеся, механізовані польові роботи принесуть набагато більше задоволення і результату, ніж важка ручна праця. А що ви вибираєте?