Якісні шини не тільки покращать прохідність та тяжкість вашої машини, а й скоротять витрати на ремонт вузлів. Розбираємось, що до чого.
Критерії вибору
Вибираючи нові шини, слід виходити з таких параметрів:
- Ширина та візерунок протектора;
- Тип і вологість грунту, що обробляється;
- Маса, потужність та вантажопідйомність трактора;
- Тип приводу;
- Цільове призначення агрегату.
Усі показники взаємопов'язані. Від щільності та рівня вологи у ґрунті залежить геометрія та рельєфність малюнка на протекторі.
Компанії-виробники випускають мінітракторні шини для агрегатів потужністю до 45 к. с.
Привід має значення
На сільгосптехніці з різним приводом шини та колісні диски завжди будуть різними.
- У задньопривідних моделях протектори передньої та задньої осей відрізнятимуться.
Наприклад, на мінітракторах Shifeng гума передніх коліс має лінійний малюнок. Зачеплення з поверхнею мінімальне, і трактор розвиває більшу швидкість при маневруванні.
На задніх колесах використається шевронний візерунок. Це потрібно для кращої стійкості та високої прохідності у вологих та пухких ґрунтах.
-
Для повнопривідних тракторів важливо правильно розподілити навантаження. Тому їх власники вибирають шини з однаковим протектором.
Орієнтуємось на специфіку господарства
- При обробітку овочів та прополюванні клумб підійдуть "вузькоколійки". Вони розраховані на невелику швидкість пересування – до 18 км/год.
- Якщо ви плануєте перевозити мінітрактором великі вантажі, вибирайте шини зі згладженим протектором. Так ви знизите навантаження на маточини.
- Шини з “ялинковим” візерунком не зменшують момент, що крутить, швидше, навпаки. Вони витримують великі швидкості, підвищують маневреність агрегату.
- Для завдань, що вимагають підвищеної прохідності та значної тяги, існує спеціалізована гума. Вона відрізняється глибшою "ялинкою" з функцією самоочищення.