Тим не менш, багато великих японських, китайських, російських і навіть українських виробників - Yanmar, Iseki, YTO, Hysoon, Уралец, Земляк, ДТЗ - випускають також і гусеничну мототехніку. У яких ситуаціях гусеничні проставки дійсно необхідні, а в яких - краще обійтися колісною моделлю, з'ясовуємо сьогоднішню статтю.
Переваги гусеничного мінітрактору
Агрегат на гусеничному ходу чудово справляється з:
-
Роботою в глибокому або мокрому снігу, на льодовому покритті, товстому шарі опалого листя і в заболоченій місцевості за рахунок кращого зчеплення металевих ланок з поверхнею.
-
Перетягуванням великих вантажів або оранкою переущільнених ділянок завдяки вищому тяговому зусиллю.
-
Складним ландшафтом через те, що площа дотику полотна гусениці із землею більша за колесо. До того ж, сила ковзання виграє у сили кочення на горбистих та похилих ділянках.
-
Обробітком ґрунтів, схильних до вимивання або вивітрювання. Гусеничний трактор краще розподіляє вагу, тому не ущільнює ґрунт і залишає лише два рівні сліди.
Недоліки гусеничного ходу
Незважаючи на очевидні переваги, мінітрактор з гусеничними проставками абсолютно безпорадний у ситуаціях, коли потрібні:
-
Висока швидкість пересування - наприклад, під час обприскування великих полів. Максимум, який можна вичавити на гусеницях – 10 км/год.
-
Економічність та комфорт. З гусеничним універсалом ви гарантовано отримаєте високу витрату палива та шум від перекочування гусеничних ланок.
-
Транспортування машини до місця роботи дорогами загального призначення. На жаль, гусеничний транспорт може пересуватися лише полями.
Але якщо ви твердо вирішили не купувати колісний мінітрактор, можемо порадити вам комплексне рішення: трактор на колісно-гусеничному ходу або гумометалевих стрічках.