Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Підгортання картоплі мотоблоком: навіщо і як?

Щоб отримати хороший урожай картоплі, необхідно заздалегідь подбати про достатній догляд за ним. Однією з головних складових процедур, поряд з поливом, є підгортання. Саме від його якості залежить правильний розвиток бульб, їх зростання та врожайність.

Підгортання картоплі мотоблоком: навіщо і як?

Звичайно, вручну підгортати картоплю не так просто. Це займає багато часу та сил. Але ми то з вами за механізацію господарської діяльності, тому розглянемо один із найпростіших і менш витратних способів обробки міжрядь – мотоблоком.

Навіщо потрібно підгортання картоплі?

Кілька разів за час зростання картоплі його необхідно підгортати. Цей процес надзвичайно важливий і допомагає:

  • Знищити бур'яни, що перешкоджають нормальному розвитку рослини;

  • Розпушити ґрунт, що в результаті забезпечує надходження кисню до бульб, тим самим сприяючи зростанню та збільшення кількості бульб;

  • Приховати бульби картоплі, що вже вилізли, під землею (якщо цього не зробити, картопля і сонце будуть взаємодіяти, а на поверхні бульби утворюється соланін, шкідливий для людського організму).

Особливості роботи з мотоблоком

Працювати із мотоблоком досить просто. Щоб підгорнути з його допомогою картоплю, достатньо поставити його між рядами, включити першу швидкість і розпочати роботу.

Вкрай важливо вести агрегат строго по центру, щоб уникнути пошкоджень сусідніх паростків.

Після того, як ви дійшли до кінця ряду, розгорніть техніку та приступайте до наступного. Робота проводиться за допомогою спеціального навісного обладнання – підгортання. Наважка досить поширена і придбати її можна у будь-якому магазині сільськогосподарської техніки.

 

Виробники