Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Підготовка ґрунту до весняної посадки

З приходом тепла навесні ґрунт починають готувати до посадки овочевих культур та інших рослин. Зима пролетить швидко, а тому пропонуємо торкнутися сьогодні саме цієї теми.

 

Підготовка ґрунту до весняної посадки

Підготовка ґрунту проходить у кілька етапів:

  • переорювання;

  • внесення добрив;

  • розпушування ґрунту;

  • вирівнювання ґрунту;

  • підготовка грядок для посадки.

Оранку ґрунту рекомендується робити на глибину 30-50 см залежно від виду ґрунту. Процес розпушування може бути виконаний механічним або ручним способом, а також із застосуванням професійного мінітрактора.

Потім слідує процес внесення добрив. Добриво підбирається залежно від потреб ґрунту. Також варто зважати на попередників, які росли раніше. Використання добрив підвищує рівень родючості ґрунту.

Розпушування застосовується для рівномірного розподілу корисних речовин на землі.

Процедура вирівнювання ґрунту потрібна для створення оптимального рівня щільності та кращої якості посадки.

Заключним етапом у підготовці ґрунту слід розміщення грядок на ділянці.

Види грядок

Щоб розміщення грядки було правильним, слід враховувати її форму та розмір. Найпоширенішими видами вважаються класичні, глибокі та грядки в ящиках.

Класичні грядки розміщують безпосередньо землі. Вони не мають певного розміру та форми. Їх обладнають таким чином, щоб залишався вільний прохід периметром. Розмір та форму вибирають виходячи з площі для посадки.

Грядки в ящиках також починають набирати обертів. Використовують їх на ділянках із неродючими землями. Перед посадкою, як правило, в ґрунт вносять добрива. Оптимальним розміром буде ширина 50-70 см, за потреби збільшити до 1 м. Відстань між ними становить 50-80 см – цього достатньо для догляду.

Глибокі характеризуються заглибленням у ґрунт основи грядки на 30-50 см. У таких рослинах захищені від сонця, менше хворіють і мають високу врожайність.

При виборі грядок варто враховувати нюанси щодо вирощування окремих культур та створювати оптимальні умови для їх зростання. Правильно підготовлений грунт та правильно обрана стратегія розміщення рослин гарантують високу врожайність. 

Виробники