Чи вирощуєте ви картоплю на продаж або для себе, важливо забезпечити якісне збирання врожаю та його збереження. У першому випадку використовуйте картоплекопувач на мототрактор, а в другому - темний та сухий льох. Але це не все.
Чи знаєте ви, ЯК можна зберігати картоплю?
Існує не так багато способів заготівлі бульб на зиму. Головне - закладати непошкоджені, попередньо очищені та перебрані картоплини. Враховуйте обсяг врожаю, його цільове призначення та економічну доцільність методу:
- Зберігання розсипом. Цей доступний спосіб вимагає великого приміщення місткістю від 500 т. Важливо забезпечити зручний проїзд мінітехніки з причепом або навантажувачем між картопляними завалами. Головний недолік: неможливість контролювати рівень вологості та відокремити кормову картоплю від їдальні.
- Засіки. Найлегший і найпоширеніший спосіб відокремити різні сорти та види господарських культур. Але й у нього є мінуси:
-
Не дуже раціональне використання площі сховища;
-
Складність механічного навантаження та розвантаження великих обсягів;
-
Картопля до весни може злежатися і прорости..
-
Секційне зберігання. Мабуть, найвдаліший варіант. Наявність закритих, окремо вентильованих відсіків дозволяє вирішити відразу кілька завдань:
- Попередити замерзання, стеження та проростання бульб;
- Забезпечити індивідуальні умови для різних сортів картоплі;
- Проста та логічна система провітрювання та теплоізоляції.
-
Картофель в контейнерах. Хранение в специальных боксах позволяет добиться идеальной сохранности и мобильности корнеплодов. Контейнеры удобно перевозить между складами с помощью мини - погрузчика. Правда, этот способ годится только для промышленных масштабов в силу своей дороговизны.
Погріб із секціями - оптимальне рішення для вашого врожаю
Такий схов можна побудувати самостійно. Секції забезпечують хорошу вентиляцію та стабільну температуру зберігання бульб. Так що ваша картопля успішно переживе сувору зиму.