Український АПК тривалий час залишався terra incognita для безпілотних польотів. Тепер жоден великий агрохолдинг не обходиться без дронів, що контролюють вологість ґрунту, швидкість та якість формування зав'язей у посівах тощо.
Але виробники розумної техніки пішли далі. Днями українська компанія DroneUA презентувала досвідчений зразок сільськогосподарського безпілотника, що живиться сонячною енергією.
Декілька слів про технологію
-
Прототипом дронів послужили атмосферні супутники, як у Google, Yandex або Facebook, що використовують відновлювані джерела енергії, зокрема сонячне тепло.
-
ПЗ розроблялося на платформі швейцарських безпілотників Solar 3 та оснащено гіперспектральною сенсорною камерою Gamaya, що фіксує електромагнітні хвилі в діапазоні 400 – 1000 нанометрів. Завдяки цьому можливий більш точний дистанційний аналіз біохімічного та фізичного складу ґрунтів.
-
Вдень батарея пристрою постійно заряджається, а вночі витрачає енергію. Це дозволяє дрону залишатися в повітрі щонайменше 6 - 8 годин і сканувати ділянки довжиною в 20 тис. га, що еквівалентно розмірам кількох областей.
Які завдання розв'язує безпілотник?
Сільське господарство в Україні відрізняється масштабністю полів та їхньою розосередженістю. Нова технологія полегшить вирішення завдань, що вимагають десятків високооплачуваних фахівців та трактора з GPS-навігацією:
-
Моніторинг структури ґрунтів, їх вологості та біологічного здоров'я;
-
Верифікація посівів щодо збудників хвороб і бур'янів;
-
Попередній прогноз обсягів урожаю.
Інформація про розробника
DroneUA - компанія-оператор, що займається розробкою та просуванням технологій БПЛА у різних сферах, реалізацією готових бізнес-проектів, лобіюванням їх у державному та правовому полі.