Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Вибираємо косарку: роторна чи сегментна?

 

Вибираємо косарку: роторна чи сегментна?

Косити траву можна по-різному. Хтось із власників приватних будинків воліє звільняти свою ділянку від бур'янів (тут добре підійде мотокоса). Хтось – навпаки, бажає залишити гарний, доглянутий газон (сотні газонокосарок до ваших послуг). А як бути тим, хто має в своєму розпорядженні невелику ферму з домашніми тваринами, для яких потрібно постійно заготовляти кормові? Тут, звичайно, не обійтися без спеціалізованої техніки – мінітракторів, косарок, сіноворошилок тощо. Про це пропонуємо поговорити сьогодні.

Тонкощі заготівлі сіна або чому потрібна спецтехніка

Ніхто не сперечатиметься, що заготівля сіна – важливий процес. З технологічного погляду. Так далеко не будь-яка трава підійде для тварин. Наприклад, у серпні косити її вже марно.

Добре підходить дозріла липнева трава. Однак, щоб вона не зіпсувалася, її потрібно вчасно скосити, укласти тонким шаром, постійно ворушити, після чого транспортувати до потрібного місця та правильно організувати її зберігання.

Все перераховане вище неможливо без спецтехніки та обладнання. І якщо з технікою все простіше, то з вибором обладнання є складнощі. Зокрема це стосується вибору косарки. Розглянемо докладно два популярні їх види.

Сегментні косарки

Принцип роботи такого обладнання досить просто збагнути. Все, що потрібно – це глянути на його ріжучу частину. Сегменти (або «зуб'я») ходять з боку на бік, поступово зрізаючи стебла, які у простір з-поміж них. Серед переваг можна відзначити:

· Ефективний зріз будь-якої трави під корінь; 

· Її зручне укладання тонким шаром.

Роторні косарки

Система такої косарки складається з двох своєрідних дисків з ножами, що обертаються один на одного. Єдиним недоліком такого обладнання є більш товсте укладання трави. Тобто. після цього її потрібно буде ворушити.

Однак є й перевага – менша чутливість до захаращеності території.

Немає єдино правильної відповіді на питання, яка з косарок краща. Вибирайте обладнання, яке підійде індивідуально до ваших потреб. А за потреби завжди можна проконсультуватися з фахівцем.

Виробники