Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Вирощування картоплі на дачній ділянці

Вирощування картоплі – справа проста, хоч і трохи скрутна, якщо ви робите це вручну. Наші прості поради допоможуть спростити процес та отримати в результаті чудовий урожай.

 

Вирощування картоплі на дачній ділянці

Вибір картоплі

Врожайність безпосередньо залежить від вибраної картоплі. У підборі сорту для посадки необхідно насамперед зробити акцент на кліматичних та погодних умовах місця дислокації городу.

Для посадки вибирайте чисті, не уражені захворюваннями бульби.

Щоб урожай був добрим, у бульб має бути достатня кількість пагонів. При цьому розмір картоплин повинен бути середнім та мати вагу від 5 до 100 г.

Посадка картоплі

Посадкові роботи починаються навесні, коли ґрунт прогріється до стійкої температури 8°С і більше на глибину 10 см. Традиційними способами посадки картоплі вважаються гребенева, гладка, в траншеї.

Нетрадиційні способи – посадка у мішках, під чорну плівку чи солому.

Для посадки можна використовувати всім знайомий спосіб під лопату або користуватися плугом. Також зручний мінітрактор, мототрактор або мотоблок із відповідним навісним обладнанням.

Полив картоплі

Найкращим часом для поливу буде вечір. Полив у ранковий час може нашкодити рослині через сонце.

Спосіб поливу залежить від способу посадки. Це може бути спосіб по борознах або під корінь. Витрата води залежить від типу та сухості ґрунту.

Захист від бур'янів

У процесі вирощування картоплі на грядці можуть з'явитися злощасні бур'яни. Позбутися їх можна шляхом механічної обробки рослин або за допомогою гербіцидів.

Механічна обробка - процес трудомісткий, на який йде багато часу та енергії. А ось використання гербіцидів – простіший і досить поширений спосіб боротьби з бур'янами. Процес не потребує великих тимчасових і трудових витрат, як перший, до того ж ефективніший.

Збір врожаю

Засохле бадилля – ознака того, що врожай готовий до збирання. Найкращий час для цього – середина серпня-кінець вересня.

 

Виробники