Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Як настроїти плуг на мінітрактор?

Як настроїти плуг на мінітрактор?

Крок 1 Підготовка

Крок 2 Налаштування

Крок 3 Регулювання

Крок 4 Перевірка

Ця стаття допоможе вам коректно настроїти навісний плуг: правильно встановити, відрегулювати, виконати запуск. Це дозволить досягти відмінних результатів при обробці ґрунту та отримати гарний урожай. Крім того, убезпечить мінітрактор від поломки.

Важливо знати

Перед початком налаштування важливо враховувати:

  • тип ґрунту;
  • рельєф;
  • наявність бур'янів та інших непотрібних рослин.

Це важливо визначення глибини обробки. Як правило, цей параметр (глибина) варіюється в межах максимальної позначки 50 см. Але для доглянутого ґрунту без бур'янів буде достатньо і 20. Розглянемо налаштування плуга, виходячи саме з цього числа.

Починаємо налаштування

Розмістіть на рівній поверхні свою техніку, підключіть навішування та підніміть її. Потім підкладіть по одному дерев'яному бруску під переднє та заднє колесо з лівого боку. Висота конструкцій з дерева, що прокладаються, повинна становити 18 сантиметрів.

Чому саме 18, а чи не 20? Тому що при обробці поля центр ваги змінюється та зміщується вправо. Ліве колесо буде трохи зариватися в м'яку землю і пробуксовуватиме. І щоб забезпечити необхідну глибину, ми повинні нівелювати різницю саме цими двома сантиметрами.

До речі, якщо у вас повнопривідний трактор, під переднє колесо краще підкласти конструкцію на 2-3 см вище.

Зафіксувавши колеса та навісне обладнання так, як описано вище, продовжуйте подальші маніпуляції.

Регулюємо перший корпус та польову дошку

Переходимо до регулювання першого корпусу. Розглянемо поетапно.

  1. Насамперед вам потрібно буде виставити відступ від краю лемеша до правого колеса. Цей проміжок повинен становити не більше ніж 10% від ширини захоплення навісного плуга.
  2. Далі потрібно відрегулювати леміш. Вам слід опустити плуг. Причому зробити це так, щоб його ріжуча частина розташовувалася впритул до ґрунту.
  3. Не забувайте і про польову дошку. Її край повинен бути за кілька сантиметрів над поверхнею грунту.

Відзначимо, що від положення дошки щодо осі вашого мінітрактора залежить складність подальшої роботи. Якщо підняти задню частину конструкції, то машину вестиме праворуч. А коли вона входить у ґрунт, техніку поведе вліво.

Безперечно, неправильно розташована польова дошка підвищить навантаження на мінітрактор і ускладнить управління. До того ж її усунення створить нерівні борозни, призведе до зношування плуга та розбовтування динамічних деталей..

Перевірка роботи плуга

Просто налаштувати плуг замало – потрібно його ще й перевіряти перед роботою. Переконайтеся, що польова дошка правильно співвідноситься з віссю мінітрактора. Після цього залишиться виставити потрібну глибину за допомогою колеса регулювання.

Зробите пробний заїзд, щоб відчути навісне обладнання. І якщо все гаразд, то сміливо приступайте до роботи.

А якщо у вас не вдасться зробити правильно, ви завжди можете звернутися до нас: наші фахівці допоможуть грамотно налаштувати плуг для отримання максимального результату.

 

Виробники