Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Що краще – мототрактор чи мотоблок?

Основною проблемою при покупці сільськогосподарської техніки для обробки ділянки є вибір між мотоблоком та мототрактором. Обидва варіанти привабливі щодо невеликих габаритів. Вони використовуються для роботи на невеликих та середніх за площею ділянках – до 4 Га.

Що краще – мототрактор чи мотоблок?

Основна відмінність між мотоблоком та мототрактором

Мотоблок є технікою, виконаною на базі одновісного шасі. У базовій комплектації він використовується для орання та культивування ґрунту. Для розширення функціоналу використовують різне навісне обладнання.

Мототрактор - це невеликий за габаритами трактор без кабіни, в якому як силовий агрегат використовується одноциліндровий двигун мотоблока. Саме тому його потужність рідко перевищує 25 л. Порівняно з мінітрактором у ньому підйомний механізм слабший, тому використовується мотоблочне навісне обладнання.

Важливою відмінністю мотоблоку від мототрактора є спосіб роботи з технікою. У першому варіанті оператор йде поруч, спрямовуючи техніку за допомогою рукояток. Під час роботи з мототрактором навантаження з водія знімається за рахунок обладнаного місця.

То який варіант краще вибрати?

При виборі слід враховувати два фактори:

  • площа ділянки;
  • плановані до виконання роботи.

Для території до 1 Га цілком можна обійтися легким та середнім мотоблоком. Для мототрактора тут може не вистачати місця. Для роботи на ділянках 2-3 Га використання важкого мотоблоку буде актуальним тільки для розорювання та культивації, тому що при роботі з ним виявляється високе навантаження на спину та руки. Для виконання посадкових робіт та збирання врожаю, обробки пестицидами та поливу мототрактор стане відмінним рішенням.

Мінітрактор та мототрактор використовують для виконання однакової роботи – обробка сільськогосподарської ділянки, посадка культур, збирання врожаю тощо. На вигляд вони схожі, але конструктивно значно відрізняються. У мототракторі використаний двигун від мотоблоку, чим переважно та обумовлені характерні особливості.

Виробники