Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Вогнем та сошником: новий культиватор від АЗТЕХ вражає уяву

Хоча виставка Агро-2018 залишилася позаду, багато інноваційних проектів сільгоспобладнання отримали “хід” саме зараз.

Вогнем та сошником: новий культиватор від АЗТЕХ вражає уяву

Деякі з новинок буквально випікають. Як вогненний культиватор виробництва ТОВ "АЗтех-Україна" у Шепетівці Хмельницької області. Керівник компанії, Марат Мінц, розповів про технічні особливості та перспективи застосування свого апарату в українському землеробстві.

Випалювання бур'янів - знищення проблеми зсередини

Ідея використовувати вогонь і золу для боротьби з багаторічним бур'яном та підвищення родючості ґрунтів – не нова. Людство давно знайоме з підсічно-вогневим землеробством.

Своєрідні "вогнемети" з "коктейлем" з бутану та пропану були в ході ще у 1930-х роках.

Конструкція шепетівського культиватора безпечніша для користувача, інтуїтивно зрозуміла і проста:

  • У пальниках рідкий пропан або бутан випаровується, і за допомогою форсунок на кінцях сошників виходить у вигляді факела під величезним тиском. Температурний режим у системі – у межах норми – 1100 – 1800°C.
  • Максимальна температура обробки рослин у міжряддях – 60 – 70°C. Завдяки цьому, біохімічний та органічний склад ґрунту практично не змінюються. Зате бур'янам доводиться несолодко: сік усередині них закипає, і рослини гинуть або в'януть;
  • Є можливість настроїти деякі параметри. Наприклад, використовувати пальники секційно залежно від ділянки та потужності трактора. Або встановити системи контролю температури ґрунту та сили піротехнічного потоку.

Які вигоди такого методу?

  1. Вогненна культивація, на відміну від хімічних ЗЗР та мінеральних добрив, не впливає на структуру і тип ґрунту, а значить, може розглядатися як щадна альтернатива в органічному плодівництві.
  2. Земля, добре оброблена вогнем відразу після збирання врожаю, не потребує додаткової оранки.
  3. Вогненний культиватор, у поєднанні з навісним обладнанням для збирання коренеплодів, можна використовувати при десикації сої, картоплі, бавовнику.
Виробники