Сьогодні в Україні стрімко розвиваються дві сфери бізнесу. Перша – послуг та обслуговування. Друга, як не дивно, сільськогосподарська. І найрентабельнішим видом сільського господарства стало вирощування овочів (овочівництво).
Що потрібно робити, починаючи займатися овочівництвом? Які нюанси варто врахувати та яке обладнання купувати насамперед? Про це поговоримо нижче.
Перше правило – ретельний розрахунок
Як і будь-який інший бізнес, вирощування овочів потребує ретельних прорахунків на етапі планування. Так, вам слід одразу визначитися з:
- Видом овочів, що вирощуються;
- Місцезнаходженням та площею земельної ділянки;
- Технологією обробітку та збору врожаю;
- Видом реалізації.
А тепер трохи докладніше.
Вид овочів, що вирощуються. Тут більш-менш просто. Намагайтеся враховувати всі нюанси вашого регіону, його кліматичні особливості, вид ґрунту, кількість опадів та інші природні фактори. Саме вони є основними. Погодьтеся, неврожай вам точно ні до чого.
Місце розташування та площа землі. Вкрай важливо знайти місце з плідним ґрунтом. Не полінуйтеся провести попередні геологічні дослідження та інші перевірки, адже від цього залежить ваш подальший прибуток.
Технологія вирощування та збирання врожаю. Безперечно, головний етап у будь-якому сільському господарстві – підготовка ґрунту, посадка культур, догляд за ними, а також збирання врожаю. Якщо ви запланували вирощувати кілька видів овочів у різний час на одній території, подбайте також про ретельний підрахунок часу дозрівання кожного з них.
Вид реалізації. Тут у фермера великий простір:
- Самостійний продаж у власному контейнері;
- Продаж на ринках оптової торгівлі;
- Співпраця з мережею супермаркетів, магазинами, ресторанами та іншими закладами громадського харчування.
Друге правило – не економити на устаткуванні
Мабуть, найгрубіша помилка, яку допускає більшість фермерів-початківців - економія на устаткуванні. Наприклад, купівля дешевого мотоблоку загрожує вам величезними часовими витратами, а також ймовірною його поломкою після невеликого пробігу.
Так, якщо ви маєте намір розвивати свій бізнес і перетворити його на майбутнє на основне джерело доходу, фахівці рекомендують акцентувати увагу на мінітракторах. Вони коштують набагато дешевше за габаритну техніку і дають широкі можливості для роботи в тепличних умовах, а великий спектр навісного обладнання дозволяють вам повністю механізувати господарство, тим самим збільшуючи обороти своєї справи