Укр Рус
  • БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ!
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!
  • СИСТЕМА ЗНИЖОК!

Вирощування овочів: бізнес чи порожня витівка?

Вирощування овочів – досить специфічна сфера бізнесу. Не кожен обиватель може наважитися заглибитися у сільське господарство, адже воно вимагає глибоких знань у особливостях городніх культур, а й принципів функціонування сільськогосподарської техніки, реалізації готового врожаю тощо. Ця стаття буде корисною всім, хто вирішив щільну зайнятися овочівництвом, але все ще не знає, з чого почати.

Вирощування овочів: бізнес чи порожня витівка?

Сьогодні в Україні стрімко розвиваються дві сфери бізнесу. Перша – послуг та обслуговування. Друга, як не дивно, сільськогосподарська. І найрентабельнішим видом сільського господарства стало вирощування овочів (овочівництво).

Що потрібно робити, починаючи займатися овочівництвом? Які нюанси варто врахувати та яке обладнання купувати насамперед? Про це поговоримо нижче.

Перше правило – ретельний розрахунок

Як і будь-який інший бізнес, вирощування овочів потребує ретельних прорахунків на етапі планування. Так, вам слід одразу визначитися з:

  • Видом овочів, що вирощуються;
  • Місцезнаходженням та площею земельної ділянки;
  • Технологією обробітку та збору врожаю;
  • Видом реалізації.

А тепер трохи докладніше.

Вид овочів, що вирощуються. Тут більш-менш просто. Намагайтеся враховувати всі нюанси вашого регіону, його кліматичні особливості, вид ґрунту, кількість опадів та інші природні фактори. Саме вони є основними. Погодьтеся, неврожай вам точно ні до чого.

Місце розташування та площа землі. Вкрай важливо знайти місце з плідним ґрунтом. Не полінуйтеся провести попередні геологічні дослідження та інші перевірки, адже від цього залежить ваш подальший прибуток.

Технологія вирощування та збирання врожаю. Безперечно, головний етап у будь-якому сільському господарстві – підготовка ґрунту, посадка культур, догляд за ними, а також збирання врожаю. Якщо ви запланували вирощувати кілька видів овочів у різний час на одній території, подбайте також про ретельний підрахунок часу дозрівання кожного з них.

Вид реалізації. Тут у фермера великий простір:

  • Самостійний продаж у власному контейнері;
  • Продаж на ринках оптової торгівлі;
  • Співпраця з мережею супермаркетів, магазинами, ресторанами та іншими закладами громадського харчування.

Друге правило – не економити на устаткуванні

Мабуть, найгрубіша помилка, яку допускає більшість фермерів-початківців - економія на устаткуванні. Наприклад, купівля дешевого мотоблоку загрожує вам величезними часовими витратами, а також ймовірною його поломкою після невеликого пробігу.

Так, якщо ви маєте намір розвивати свій бізнес і перетворити його на майбутнє на основне джерело доходу, фахівці рекомендують акцентувати увагу на мінітракторах. Вони коштують набагато дешевше за габаритну техніку і дають широкі можливості для роботи в тепличних умовах, а великий спектр навісного обладнання дозволяють вам повністю механізувати господарство, тим самим збільшуючи обороти своєї справи

Виробники